IMG_9299
IMG_9354
IMG_9448
IMG_9477
IMG_9536
IMG_9559
IMG_9754

Superstar v škole.

Vo štvrtok 28.5.2015 nás navštívila bývalá superstáristka PAULÍNA IŠTVANCOVÁ. Mladá speváčka nám aj našim českým kamarátom zaspievala, ale aj niečo porozprávala o médiách. Spolu s jej otcom nám povedali, že nie je všetko také ideálne, ako to na prvý pohľad vyzerá. Hovorili nám o televízii, bulváre a internete. Všetci sme si zaspievali známe pesničky, ale aj zatancovali. Určite sa každý pobavil a aj si niečo odniesol do života.

Preto Paulínke ĎAKUJEME, želáme jej veľa úspechov a dúfame, že nám príde ešte niekedy zaspievať.

Ema Benedikovičová – 7.ročník , Základná škola s materskou školou Pavla Ušáka Olivu Kátlovce


Koncert bol primeraný vekovej skladbe divákov, pri pesničkách sa aj maličké deti zabavili, známe fakty o zdravej výžive a nutnosti pohybu z úst mediálne známych osobností zneli dôveryhodnejšie, ako od mamičky či pani učiteľky...
Ďakujeme a želáme veľa služobných aj súkromných úspechov!

S pozdravom

Mária Karasová – riaditeľka školy
ZŠ s MŠ Vrádište 226


Dnešné dopoludnie sa v našej škole uskutočnil výchovný koncert finalistky z prvej československej Superstar , Paulíny Ištvancovej na tému MÉDIÁ. Objednali sme si koncert práve na túto tému, nakoľko negatívny vplyv niektorých médií a neuvážené využívanie sociálnych sietí vnímame často aj u žiakov našej školy.

Žiaci sa počas koncertu dozvedeli o nástrahách nekritického myslenia pri prijímaní informácií z masovokomunikačných prostriedkov vrátane internetu, o nebezpečenstvách ľahkovážneho správania pri komunikácii prostredníctvom mobilných telefónov a internetových sociálnych sietí, kyberšikane a o iných dôležitých, pozitívnych aj negatívnych momentoch v prostredí modernej, virtuálnej komunikácie. Medzi hovoreným slovom zneli rytmické, chytľavé melódie piesní v podaní mladej speváčky Paulíny a jej otca Maroša, ktoré roztancovali väčšinu prítomných detí aj ich pedagógov. Nechýbala ani autogramiáda.

Po skončení koncertu žiaci prejavovali veľké nadšenie a zaujímali sa, kedy k nám mladá speváčka zavíta znova.

S pozdravom,

Mgr. Branislav Budiš – riaditeľ školy

Základná škola

Ščasného 22

949 01 Nitra


Dobrý deň!

V mene našich žiakov ako aj celého pedagogického kolektívu Vám chceme poďakovať za spríjemnenie dnešného Dňa detí na našej škole.

Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

S pozdravom

Mgr. Júlia KOTRUSOVÁ

Riaditeľka ZŠ Saratovská ul. 43, 934 05 Levice


Dobrý večer, dnes len krátko: Ďakujeme za výborný výchovný koncert !

PaedDr. Vladimír Macák, výchovný poradca, ZŠ Senec, Mlynská 50.


Dobrý Večer, píšem ako som sľúbila. 🙂 

Koncert bol dnes naozaj skvelý, a aj poučný čo sa týka médií. Ja osobne som bola spokojná. 🙂 Takže, možno aj niekedy nabudúce. Majte sa pekne. 🙂

Sarah


Rada by som vyjadrila poďakovanie za profesionálny výkon pána Ištvanca a Pavlínky. Program bol tematicky zameraný na zdravú výživu, životosprávu. Naši žiaci boli počas celého vystúpenia zaujatí a motivovaní. Pestrosť jednotlivých aktivít, piesne, to všetko zanechalo v nich nielen pekné dojmy, ale malo aj vplyv na formovanie ich životného náhľadu. Považujem program za veľmi vydarený a želám, aby takými zážitkami, aké si mali možnosť odniesť naši žiaci, boli obohatení aj žiaci a študenti iných škôl. Pozdravujem a prajem veľa ďalších takýchto pekných a poučných vystúpení.

PhDr. M. Rojková, riaditeľka ZŠ s MŠ Drahovce 


Milý pán Ištvanec, milá Paulínka, v mene mojom aj mojich žiakov vám ďakujem za dnešný koncert, ktorý sa nám veľmi páčil, poučil a rozveselil nás. Moji žiaci sú vedení k zdravému štýlu života, pretože ja sama žijem zdravo, teším sa zo života a pohybujem sa pravidelne najmä na tanečnom parkete. Preto som neodolala a celý koncert som pretancovala. Vo vašom vystúpení bolo všetko super, ale chýbal mi tam jeden dodatok: nestačí len zdravá strava a pohyb, ale aj radosť a dobré vzťahy v triede, aby všetci mohli žiť v pohode a bez stresu. Vy ste nám takú atmosféru vytvorili a my sme sa všetci spoločne tešili a bolo nám super.

Veríme, že sme vás nevideli naposledy, ale prídete opäť s novým programom.

Pani učiteľka Anička (60 rokov) a 2.B zo ZŠ Rohožník


Žiakov upútal pekný spev a mladícky šarm Pavlínky. Zobrali si ponaučenie o manipulácií médií a skreslených informáciách, ktoré ponúkajú. 

PaedDr. Margita Borová – riaditeľka ZŠ Sihelné


Predstavenie Pavlíny Ištvancovej "Doktor zdravie" na našej školskej pôde bolo pre nás veľkým prínosom. Nebolo to iba "uliatie sa" z niektorých hodín, ale krásny kultúrny zážitok. Naši žiaci ocenili interaktívne prvky vystúpenia, možnosť stať sa jeho aktívnou súčasťou. Veľmi sa im páčili melodické a moderné piesne, ktoré Pavlína zaspievala spolu so svojím otcom, pri ktorých sa mohli uvoľniť a zatancovať si či zaspievať spolu s nimi. Vystúpenie prezentuje zdravý spôsob životného štýlu nenásilne, zábavnou formou, ktorá deti motivuje. Oceňujeme ochotný prístup i dĺžku predstavenia, ktorá bola nadštandardná. Pavlína je veľmi milé a spontánne dievča, schopné získať si svojou prirodzenosťou pozornosť mladej generácie a svedectvom o svojom vlastnom živote ich inšpirovať k zmene nezdravého spôsobu života k zdravšiemu.

Ešte raz ďakujeme za ochotu prísť medzi nás a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

S pozdravom Mgr. Valéria Potočiarová, 
                    Základná škola, Hlavná 5, Družstevná pri Hornáde


POĎAKOVANIE

Čarovnú atmosféru adventu spríjemnila svojím vianočným koncertom pedagógom a žiakom OUI vo Valaskej finalistka speváckej súťaže Superstar Paulína Ištvancová so svojim otcom Marošom. Ich vianočné pásmo slovenských aj svetových kolied a piesní všetkých divákov veľmi potešil a pripomenul im blížiace sa vianočné sviatky. Svojím kúzelným vystúpením dokázali vyčarovať vianočnú náladu, radosť a smiech nielen u našich detí ale aj zamestnancov školy. Za nás všetkých im patrí veľké poďakovanie a prianie, aby sa im v ich profesionálnom aj osobnom živote darilo.

Ďakujeme

S pozdravom PZ a žiaci OUI Valaská


Dobrý večer!

Ďakujeme veľmi pekne za vianočný koncert v podaní Paulínky Ištvancovej, ktorá svojim kultivovaným a citlivým prejavom priniesla do našej školy atmosféru prichádzajúcich vianočných sviatkov. Koncert bol vhodne doplnený príbehom na zamyslenie. Mladým ľuďom chýbajú v dnešnom svete pozitívne vzory , a preto oceňujem túto snahu z Vašej strany pomôcť nám pri výchove našich detí prostredníctvom dobrej hudby a skvelej interpretky.

Oceňujeme profesionálny výkon a ústretovosť.

Tešíme sa na ďalšie skoré stretnutie.

S úctou

                Z. Burdová - riaditeľka ZŠ s MŠ Štefanov


Výchovný koncert "Doktor Zdravie" je vhodný i pre žiakov 1.stupňa, použité prezentácie ako i vstupy známych  osobností zaujali žiakov. Pri spätnej väzbe po ukončení koncertu, žiaci preukázali výborné vedomosti z prezentácií . Obohatením  pre žiakov boli samozrejme piesne s tematikou o zdravej výžive, deti si spolu s Pavlínkou zaspievali zatancovali, no a na spestrenia  koncertu boli pripravené súťaže o Cd  našej superstaristky Pavlínky. Deti odchádzali z koncertu nadšené...

Mgr.Viera Čillová

Hurbanova 27 

Martin


Dobrý deň ešte raz!

Chcem sa Vám aj touto cestou poďakovať za Váš koncert, ktorý nás veľmi zaujal. Dokázali ste po celý čas udržať nenásilnou formou pozornosť a záujem našich žiakov. Po skončení koncertu sme sa so žiakmi rozprávali a bolo z ich slov cítiť, že boli veľmi spokojní. Dokázali ste postaviť na nohy dokonca aj našich deviatakov, ktorých v poslednom čase už vôbec nič nebaví.... Myslím si, že to bol jeden z najlepších koncertov, aké sme v našej škole mali.

S pozdravom vďační žiaci a učitelia zo Svrčinovca.


Vážený pán Ištvanec.

Chcela by som sa Vám poďakovať za výchovný koncert o zdravej výžive. Ako som sa neskôr dozvedela, bol to Váš prvý koncert s touto tematikou, avšak nebolo to poznať. Pedagógovia a samozrejme hlavne žiaci boli veľmi spokojní a čo je zaujímavé, máme priaznivú odozvu aj od rodičov. Po týchto skúsenostiach dúfam, že naša spolupráca bude i naďalej pokračovať. Prajem Vám veľa zdravia a úspechov v tejto činnosti.

S pozdravom

PaedDr. Stanislava Vargová, riaditeľka ZŠ s MŠ Angely Merici Trnava


Vážený pán Ištvanec.

Dovoľte mi, aby som Vám a Paulínke popriala všetko dobré do nadchádzajúceho roku 2015. Chcem sa však vyjadriť ku koncertom, ktoré ste urobili pre našu školu. Hoci ste z našej obce, k nám ste zavítali po desiatich rokoch Vášho pôsobenia a môžem povedať, škoda že to nebolo skôr.  Všetky koncerty, vrátane posledného Vianočného, boli na veľmi dobrej úrovni. Boli zvládnuté témy a čo je hlavné, deti boli veľmi spokojné. Po Vianočnom koncerte ( ale aj po predchádzajúcich) som mala ohlasy od niektorých pedagógov a samozrejme aj žiakov, že to bol jeden z najlepších koncertov za posledné roky. Som rada, že aj v našej obci máme ľudí, ktorým záleží na výchove detí a zábavnou a nenásilnou formou ich oboznamujú s reálnymi životnými situáciami. Želám Vám veľa úspechov, trpezlivosti a síl.

Mgr. Mária Valjentová - riaditeľka školy


Naša škola Hotelová akadémia v Košiciach sa s nadšením zúčastnila už druhého výchovného koncertu Paulíny Ištvancovej. Nebolo to len o speve,ale zároveň nám boli poskytnuté aj zaujímavé príbehy zo života, o vplyve masmédií na náš život, a o ich možných následkoch. Žiaci zistili, že nie všetko, čo je odprezentované v telke, musí byť aj pravdivé. Všetkým žiakom sa koncert veľmi páčil, myslím, že splnil stanovený cieľ, a žiaci si zobrali jeho odkaz k srdcu. Paulínu spevácky dopĺňal aj jej otec Maroš, ktorý sálu príjemne naladil.

Ďakujeme za poučné predstavenie a skvelú zábavu. Držíme palce a želáme veľa ďalších super nápadov a úspešných koncertov.

S pozdravom

Varcholová